Dlaczego nie robię paznokci nastolatkom

Dlaczego nie robię paznokci nastolatkom?

Zaczęły się wakacje i wiele mam zastanawia się, czy pozwolić swoim pociechom na paznokcie pomalowane hybrydą. Czy warto? Jakie argumenty stoją z tym by zostawić „naturę”?

Naturalna płytka dziecka czy nastolatki, różni się od płytki osoby dorosłej. Płytka paznokcia młodej dziewczyny jest cienka, przez co bardziej miękka, „skórki” bardzo mocno przytwierdzone, mięsiste i mocno ukrwione. Stylistki często nazywają takie skórki „dziewiczymi”- trudnymi do usunięcia.

Miękką, cienką płytkę łatwo uszkodzić, przepiłować. Wilgotna płytka, z dużym sebum, charakterystyczna u młodych dziewczyn będzie słabiej trzymała hybrydę.  Mówiąc krótko, młoda dziewczyna ma problematyczną i wymagającą płytkę paznokcia i „skórki” .By prawidłowo wykonać usługę trzeba się nieźle natrudzić. Pozostaje jeszcze pytanie co dalej? 

Hybryda nie jest zabiegiem jednorazowym, nie należy jej tak traktować. Powinno się  ją wymieniać co 2-3 tygodnie, bądź profesjonalnie zdjąć. Jako mama, przeliczyłabym to finansowo. Można zabieg wykonać taniej za 30zł z dojazdem do domu. Przed czym przestrzegam, gdyż czym taniej, tym większe ryzyko infekcji, i innych powikłań. Zwykle w takich przypadkach stylistki oszczędzają na dezynfekcji i sterylizacji oraz szkoleniach. Nie oszczędzajmy na zdrowiu naszych dzieci, również swoim.

Ewentualnie ryzyko niesie za sobą hybryda, szczególnie wykonana NIEPROFESJONALNIE:

Infekcje- bakteryjne i grzybiczne. Nawet jeśli gabinet i narzędzia są sterylne, jednorazowe, to otoczenie, w którym żyjemy - nie. Zabawa w piasku z zacięta skórką może doprowadzić do poważnej infekcji. Palec zacznie puchnąć, pojawi się ropa. Pod zapowietrzoną hybrydą również może dojść do infekcji bakteryjnej, a nawet grzybicznej, zmiany te są bardzo trudne do wyleczenia.

Uczulenie. 

Poparzenia chemiczne. 

Onycholiza- odklejenie się płytki od łożyska. 

Pęknięcia płytki w poprzek, nawet do krwi. 

Trwałe uszkodzenie płytki

Choroby krwiopochodne. HIV, Żółtaczka. Niesterylne narzędzia.

To nie jest tak, że każda nastolatka jest na to narażona. Każda z nas, która nosi hybrydę może mieć takież same konsekwencje. U nastolatek ze względu na fizjologie budowy paznokcia i wału okołopaznokciowego, ryzyko komplikacji jest wyższe. Nawet jeśli rodzic godzi się na zabieg manicure hybrydowy musi być świadomy konsekwencji. 

Czego najlepiej uczyć młode dziewczyny by ich paznokcie były piękne? Codzienne wcieranie oliwki, masowanie miejsca macierzy, oraz odsuwanie skórek ręcznikiem frote po kąpieli, by uformować wał okołopaznokciowy.

Comments

Leave your comment

TOP