Panna młoda w salonie stylizacji paznokci

Okres ślubny czas zaczynać

Zaczynamy sezon na ślubne paznokcie. Wiosna lato sprzyja tym pięknym chwilom jakim jest ślub. Marzeniem każdej panny młodej jest wyglądać w tym momencie jak księżniczka z bajki. Nie pomijając paznokci, od miesięcy szukamy najpiękniejszej, tej jedynej stylizacji pasującej nie tylko do sukienki, ale do garnituru, charakteru, kwiatów, wystroju sali, gości, kościoła, księdza do tego co ludzie powiedzą???? mówiąc krótko po prostu nam zależy na pięknych paznokciach.

 Nawet mało asertywna i na co dzień niewymagająca klientka tego dnia będzie nastawiona na siebie. I ma do tego prawo, to jej dzień i powinna każdy dzień swojego życia z mężem traktować tak jak ten -Być asertywna czuć się piękna robić wszystko po swojemu i dla siebie.

Jeśli jesteś stylistką i obawiasz się tych wizyt daj przeczytać ten artykuł swoim klientkom. 

Jak przygotować się do tej wizyty u stylistki paznokci by wszystko poszło tak jak sobie wymyśliłyśmy?

Kilka razy ratowałam pannę młodą w dzień ślubu, bo jej wymarzone paznokcie daleko odbiegały od tego co sobie wymyśliła. Nie jest to artykuł o tym jakie stylizacje są modne, ale co zrobić by wszystko poszło zgodnie z planem.

Rady dla panny młodej:

1. Jak wybrać stylistkę paznokci- rozejrzyj się za naprawdę dobrą stylistką z certyfikatami (nie sprzed 10 lat). Szukaj opinii w Internecie, popytaj znajomych.

Jak już znajdziesz pooglądaj jej prace. Jeśli Tobie się one nie podobają nie licz na więcej- szukaj dalej.

2. Zarezerwuj 2 wizyty. Spotykając się wcześniej masz szanse przegadać wszystko ze stylistką, co będzie dla Ciebie najlepsze, jaki kształt, zdobienie, 3 tygodnie przed ślubem będziesz mniej zdenerwowana, łatwiej będzie Tobie podejmować decyzje. 

3. Jeśli nie korzystasz na co dzień ze stylizacji paznokci może się okazać, że pierwsza wizyta będzie się wiązała z mocnym „ogarnięciem” skórek czasem taki zabieg kończy się otarciami czy krwawieniem. Zakładam, że nie chcesz mieć mini ranek na palcu zakładając obrączkę. 

4. Przedłużane paznokcie są świetnym rozwiązaniem dla dziewczyn obgryzających paznokcie, tutaj również zalecam nie robić tego dzień przed ślubem. Paznokciami przedłużonymi operuje się inaczej. Manualnie mogą one sprawiać wiele trudności. Warto zrobić wcześniej trening podnoszenia obrączki z tacy. 

5. I to na co czekamy najbardziej - zdobienie. Zdjęcie z Internetu pokazane stylistce nie zawsze wystarczy. Inspirowanie się jest ok, ale nikt nie jest w stanie kopiować. Stylistki nie są magikami - tylko spojrzą i wiedzą jak i czym zostało wykonane zdobienie. Czasem zdobienia mają też swoje techniki niektórych trzeba uczyć się miesiącami. Czasem jest do tego potrzebna wyjątkowa cyrkonia albo kolor żelu, rzeczy, których właśnie nie ma. Musisz odpowiednio wcześniej zaplanować co wyjątkowego chcesz albo naprowadzić swoja stylistkę by mogła dopasować i przygotować się na zdobienie.

6. Cena – czy paznokcie ślubne powinny więcej kosztować? Oczywiście ze nie, wiec jeśli twoja stylistka wyceniła wysoko usługę, zapytaj, dlaczego tak jest. Być może spędziłyście tyle czasu co dwa normalne zabiegi, wtedy jest to zrozumiałe. Te dodatkowe ozdoby też kosztują, więc zapytaj wcześniej o cenę by nic Cię nie zaskoczyło.

7. Muszę to dodać. Mama, teściowa, ciocia, one często na ostatnią chwilę proszą by znaleźć im miejsce, zapytaj ich wcześniej czy chciałyby skorzystać z manicure, wtedy Twoja stylistka nie będzie w kłopotliwej sytuacji.

Młode dziewczyny wychodzące za mąż czekają na pierwsze przedłużenie paznokci do ślubu nie zdając sobie sprawy z tego, że jest to trudny zabieg, nie mówię tu o podłożeniu formy czy opiłowaniu, czy zdobieniu. Mam na myśl oczekiwania panny młodej. „Taki szpic”, „taki owal”, „taki tu”, „tak taki wąski”, „taki nie do dołu”, „nie do góry”, „trumienka”, „balerina”, itd. Ciężko wyczuć o co tak naprawdę chodzi. Najtrudniejsze w tym wszystkim jest odwzorowanie tego co masz w wyobraźni. Nie zawsze będzie pasowało to do kształtu płytki a czasem będzie to wręcz niemożliwe. Zaufaj swojej stylistce.

Rady dla stylistki panny młodej

1. Poznaj płytkę paznokci wcześniej.

2. Upewnij się ze potrafisz zrobić to czego oczekuję panna młoda dotyczy i kształtu, i zdobienia.

3. Bądź asertywna, jeśli widzisz, że jakiś kształt na tej płytce się nie sprawdzi nie rób tego, staraj się to wytłumaczyć. Nie mów „tak się nie robi” wytłumacz, dlaczego.

4. Nie rób na siłę rzeczy, których nie potrafisz. Przyniesie to odwrotny skutek.

5. Jeśli usługa trwa 2xdłużej adekwatnie podnieś cenę za swój czas.

6. Zapewnij sobie produkty do wykonania usługi. (cyrkonie, folia itp. Panna młoda ma prawo dostać to czego chce i nie może być cyrkonia opalizująca zamiast srebrnej!)

7. Zrób na koniec zdjęcia pamiętaj, że zdobienia ślubne są świetną promocją twojego salonu a ta stylizacja będzie na pewno wyjątkowa. Zaplanuj na to czas (nie wliczasz w cenę usługi) zadbaj o scenografię do zdjęcia, oznacz pannę młodą na fb, IG. To czas, kiedy jej koleżanki też będą wychodziły za mąż albo zechcą mieć tak samo piękne paznokcie jak ich koleżanka.

 To twoja reklama.

Comments

Leave your comment

TOP