Pedicure - skarpetki złuszczające

Pedicure Skarpetki złuszczające. Jak działają? 

Długo zastanawiałam się, czy to dobry sposób na stopy, bo efektów przedstawiać nie muszę - to działa.

W tych cudownych skarpetach zawarty jest kwas np. Mocznik, o dużym stężeniu.

Skarpetkę zakładamy na określony czas na stopy, następnie ściągamy, a skóra stóp po 3,4 dniach sama się złuszcza. Proces trwa do 2 tygodni. Po tym czasie mamy piękne gładkie stopy. Działanie kwasu zakończyło się, ale to tylko pozory.

Wysokie stężenie kwasu będące wypełnieniem skarpety działa na całą stopę nawet tam, gdzie zrogowaceń nie ma. Są to Przestrzenie międzypalcowe, wierzchnia cześć stopy, śródstopie.  skutki możemy zobaczyć natychmiast lub za kilka miesięcy bądź lat.

Kwas, który wnika w skórę nie zmywa się wraz ze zdjęciem skarpetki. To co wynikło w skórę stopy czas pracuje, następuje koagulacja, rozluźnienie, rozpulchnienie skóry, ucieka woda, dochodzi do stanu zapalnego, następuje proces silnego rogowacenia. Przy ciągłym obciążeniu skóra się nadbuduje i powstaną blizny, które nie są do usunięcia. Skutek użycia skarpet złuszczających najszybciej widoczny jest u osób starszych. Jeśli masz 20, 30 lat możesz poczekać na „prawdziwe” efekty działania tegoż kwasu. Stosując takie skarpetki zmieniasz florę bakteryjną skóry obniżasz odporność stóp i zapraszasz bakterie wirusy i grzyby do rozwoju na swoich stópkach, które szukają właśnie takich warunków.

Trochę to wygląda tak że nie wszystko złoto co się świeci. Jeśli lubisz swoje stopy i chcesz się nimi dłużej cieszyć, nie trafić do specjalisty za kilka lat z dużymi problemami lepiej, zamiast skarpet za kilka złotych, idź na pedicure do profesjonalnego gabinetu. Spędzisz miło czas, wypijesz pyszną kawę, a w przeciągu godziny będziesz miała, co ważne, w bezpieczny sposób opracowane stópki. Nie stać się na pedicure? Kup sobie krem z 10% mocznikiem (stężenie maksymalne) i smaruj codziennie przed snem. Zacznij już zimą, a na lato twoje stopy będą piękne. 

Comments

Leave your comment

TOP